- facebook google+ Vimeo YouTube

sprzęt nurkowy

Większość nowych nurków chciałaby mieć cały sprzęt od razu własny, ale kupowanie kompletnego sprzętu nurkowego bezpośrednio po kursie nurkowania nie zawsze jest dobrym pomysłem. Zachęcamy Cię żebyś wypróbował sprzęt zanim go kupisz. Pamiętaj, że możesz wypożyczać od nas sprzęt nurkowy tak długo, jak tego potrzebujesz. Najpierw poznaj swoje możliwości, sprawdź, przetestuj w czym nurkuje Ci się najwygodniej. Dobrze byłoby odpowiedzieć sobie na pytanie: jakie nurkowania Cię interesują i w jakim kierunku planujesz się rozwijać Część Twojej konfiguracji sprzętowej będzie inaczej wyglądała jeśli planujesz nurkować w zimnych wodach (np. w Polsce i tej części Europy), a inna w ciepłych wodach (jeśli planujesz głównie nurkowania rekreacyjne na wakacjach i chcesz dużo latać samolotem ze sprzętem).  Jeśli fascynują Cię wraki lub jaskinie to również należy dopasować do tego odpowiedni sprzęt.
Pamiętaj, że możesz wypożyczać u nas sprzęt nurkowy przez dowolnie długi czas po zakończeniu swojego kursu nurkowania. Jeśli wypożyczasz sprzęt na wyjazd z naszym klubem obowiązuje specjalna, niższa opłata za każdy element sprzętu nurkowego jak również za cały komplet.
Pamiętaj również, że na wyjeździe zawsze jest ktoś, kto pomoże Ci w razie problemów ze sprzętem.
Jeśli (Twój własny lub pożyczony) sprzęt podczas wyjazdu nie będzie chciał współpracować, zawsze w pobliżu będzie ktoś, kto pomoże Ci z tym problemem. Jeśli coś dziwnego dzieje się z automatem  albo z BCD, to często wystarczy wymiana o-ringu, albo szybka akcja serwisowa żeby możliwy był powrót do nurkowania. Poproś o pomoc instruktora, divemastera lub osobę, która ma już nieco większe doświadczenie nurkowe. Zawsze znajdzie się jakieś wyjście z sytuacji 😊

Zarezerwuj sprzęt z odpowiednim wyprzedzeniem

Weź pod uwagę, że czasami w naszych wyjazdach bierze udział sporo osób. Potrzebujemy informacji od Ciebie z odpowiednim wyprzedzeniem, aby sprzęt w określonym rozmiarze mógł być do Twojej dyspozycji. Najlepiej jeśli dasz nam znać o tym co potrzebujesz ze sprzętu ok. 4–5 dni przed wyjazdem. Pamiętaj też, że skafander (pianka lub suchy skafander) warto i należy przymierzyć przed wyjazdem, aby mieć pewność, że będzie odpowiednio spełniać swoją funkcję!

Zasady zwrotu sprzętu

Prosimy o zwrot suchego i czystego sprzętu. Dajemy czas na wysuszenie sprzętu, dlatego na jego zwrot czekamy do pierwszej środy po wyjeździe.

Zakup sprzętu

Jeśli planujesz zakup sprzętu nurkowego pamiętaj, że jako uczestnik naszych kursów nurkowania masz zniżkę na sprzęt nurkowy. Rabat w wysokości 10% od ceny detalicznej producenta lub dystrybutora jest ważny bezterminowo. Obejmuje każdy rodzaj sprzętu nurkowego, który jest dostępny w naszym sklepie nurkowym.
Jesteśmy certyfikowanymi doradcami sprzętowymi takich doskonałych firm jak np.TECLINE, AQUALUNG, TUSA. Z ogromną chęcią doradzimy jaki sprzęt będzie dla Ciebie optymalny.

Przetestuj sprzęt nurkowy

Przed podjęciem decyzji o zakupie, możesz przetestować sprzęt nurkowy na naszych zajęciach basenowych lub wyjeździe nurkowym. Dotyczy to sprzętu takich firm, jak Tecline,  xDeep, Bare, Hollis, Aqualung itp.. W ten sposób masz szansę wybrać sprzęt, który będzie Ci pasował. Jeśli chcesz zamówić sprzęt do testów, to podobnie jak w przypadku wypożyczenia sprzętu, skontaktuj się z nami albo odwiedź nas. Część sprzętu mamy od ręki, ale może się też zdarzyć, że będziemy musieli ściągnąć go dla Ciebie od producenta, więc lepiej działać z wyprzedzeniem. Skorzystanie z basenu do testu sprzętu to koszt 50 zł. Jeśli zdecydujesz się na zakup testowanego sprzętu, opłata ta zostanie zaliczona na poczet zakupu sprzętu.


Wyjazdy nurkowe

W sezonie, średnio co dwa tygodnie, organizujemy wyjazdy na nurkowanie w Polsce. Podczas praktycznie każdego z tych wyjazdów możesz wziąć udział w prowadzonych na bieżąco kursach i warsztatach nurkowania rozwijających i utrwalających umiejętności nurkowe. Możesz również potraktować wyjazd czysto turystycznie i wybrać się na wycieczkę podwodną pod okiem kogoś z kadry lub bardziej doświadczonego nurka.
Większość naszych wyjazdów jest odpowiednia dla początkujących nurków (ze stopniem OWD),  jeśli masz wątpliwości czy nurkowania na danym wyjeździe nie są zbyt wymagające dla Ciebie --spytaj. Zwykle jeśli wyjazd wymaga większego doświadczenia i uprawnień umieszczamy informację o tym w opisie.

Wyjazdy cieszące się największą popularnością

Musisz wiedzieć, że mamy w kalendarzu wyjazdy, które co roku cieszą się dużą popularnością a miejsca na nie znikają nawet w ciągu kilku godzin od ogłoszenia wyjazdu. Takimi wyjazdami są m.in. ostatni sierpniowy weekend na Hańczy oraz majowe safari nurkowe w Egipcie. Jeśli chcesz wziąć udział w którymś z tych wyjazdów, miej na uwadze, że warto szybko dać nam znać!

Jak zapisać się na wyjazd

Wyjazdy ogłaszamy na naszym fanpage na Facebooku oraz pojawiają się w kalendarzu na naszej stronie www. Jeśli chcesz wziąć udział w wyjeździe napisz do nas e-mali  lub wiadomość przez messengera, ewentualnie zadzwoń -  608159699 (kliknięcie udziału na wydarzeni na FB – nie wystarczy). Cześć wyjazdów cieszy się większą popularnością – zwykle te w sezonie wakacyjnym, ale nie jest to regułą. W związku z tym jeśli chcesz wziąć udział w którymś z wyjazdów, miej na uwadze, że warto szybko nas o tym poinformować.
Do każdego wyjazdu, po wyczerpaniu puli dostępnych miejsc, otwieramy listę rezerwową. Jeśli podajemy informację o braku miejsc na dany wyjazd, nadal możesz się do nas odezwać i zapisać na tę listę. Najczęściej udaje nam się zorganizować dodatkowe miejsca. Przydzielamy je wówczas zgodnie z kolejnością ustaloną na liście rezerwowej.

Organizacja wyjazdów nurkowych

Każdy wyjazd rozpoczynamy jeszcze w Warszawie wydaniem sprzętu nurkowego wszystkim potrzebującym uczestnikom. W przypadku wyjazdów weekendowych zwykle trzeba go odebrać w czwartek lub środę, ponieważ zwykle wyruszamy w piątek w ciągu dnia, Wcześniej też pomagamy Wam dobrać się po kilka osób w samochodzie – żeby jechało się przyjemnie i ograniczyć koszty dojazdu. My też zwykle zabieramy chętnych naszym transportem.

Każdy wyjazd rozpoczynamy odprawą przed rozpoczęciem dnia nurkowego. Odbywa się ona zazwyczaj po śniadaniu pierwszego dnia wyjazdu (zwykle sobota). Omawiamy plan nurkowy, logistykę nurkowań i bicia butli, przedstawiamy kadrę, sprawdzamy Wasze zapotrzebowanie na opiekę divemasterów itp. To jest dobry moment na zadawanie pytań, jeśli coś jest niejasne. Odprawy odbywają się najczęściej ok. 9.00–10.00. Czas i miejsce odprawy jest uzależnione od logistyki wyjazdu, ale najczęściej odprawa odbywa się już nad akwenem nurkowym.
Na wyjazdy często zabieramy również osoby nienurkujące.
Jeśli chcesz zabrać na wyjazd przyjaciół i rodzinę – śmiało. Niemal na każdym wyjeździe towarzyszą nam osoby nienurkujące i jako „przynurki” są bardzo mile widziane.

Zawsze na naszych wyjazdach jest zestaw tlenowy

Pamiętaj, że na wyjazdach zawsze mamy dostęp do zestawu tlenowego. Zabieramy go ze sobą albo jest w bazie, z której korzystamy. Jest to element bezpieczeństwa, na wypadek jakiegoś incydentu związanego z nurkowaniem ale nie tylko.  Jeśli poczujesz się gorzej po nurkowaniu, np. rozboli Cię głowa, daj nam znać. Czasem wystarczy kilka minut oddychania tlenem, żeby pozbyć się problemu.

Grupa Godiving na Facebooku

Facebookowa grupa Godiving służy do komunikacji.
W tej grupie ogłaszamy wyjazdy nurkowe i wydarzenia, które często nie są dostępne w kalendarzu czy na stronie.  Często to właśnie tu w pierwszej kolejności ogłaszamy informacje o wyjazdach, dzięki czemu członkowie klubu mają pierwszeństwo w dostępie do informacji o naszych planach. Ponadto, grupa jest platformą wymiany informacji między członkami klubu:

Kto może dołączyć do grupy Godiving

Do grupy przyjmujemy osoby, które znamy – tych, których wyszkoliliśmy lub tych, którzy biorą udział w naszych wyjazdach. Dzięki temu, że wiemy, kim są członkowie klubu, jak myślą o nurkowaniu i jak zachowują się pod wodą – możemy dbać o to, żeby grupa stanowiła grono sprawdzonych i zaufanych osób, dbających o bezpieczeństwo pod wodą i mogących na siebie liczyć.


Bądź na bieżąco z naszymi planami

Kalendarz wydarzeń

Ogłoszenia o nadchodzących kursach, wyjazdach nurkowych i innych działaniach publikujemy w naszym kalendarzu widocznym na stronie www. Za jego pośrednictwem wysyłamy Wam również informacje jeśli udostępniliście nam swój adres e-mail.

Wydarzenia na Facebooku

Informacje o naszych planach pojawiają się również w wydarzeniach na naszym fanpage na Facebooku.

Zarezerwuj czas na spotkanie Mikołajkowe

To nasza tradycja. 😊  Spotykamy się od kilku lat, zawsze na przełomie listopada i  grudnia, zwykle w weekend (piątek albo sobota).. Jeśli jesteś w grupie Godiving na FB, na pewno dostaniesz informację o tym wydarzeniu, zwykle spotkania nie kończą się zbyt wcześnie 😉. Odwiedź nas nawet, jeśli nie nurkujesz od dłuższego czasu – miło Cię będzie zobaczyć!

„Kto pyta, nie błądzi” – czyli Zapytaj swojego instruktora nurkowania

Pamiętaj, że o wszystko, co dotyczy nurkowania albo naszej pracy możesz zapytać nasza kadrę. Zawsze chętnie dzielimy się wiedzą. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem sprzętu, planowaniem rozwoju nurkowego albo nie masz pewności, czy dany wyjazd jest odpowiedni dla Twoich umiejętności nurkowych – pytaj śmiało i o wszystko.

Czy chcesz nam powiedzieć o czymś „niewygodnym”?

Jeśli uważasz, że możemy coś zmienić lub poprawić jakość naszej pracy – daj nam znać. Prosimy Cię o informację również, jeśli cokolwiek podczas wyjazdu lub kursu nurkowania zaniepokoiło Cię lub nie spodobało Ci się. Jeśli nie chcesz o tym rozmawiać bezpośrednio, to czeka na Ciebie przygotowana anonimowa ankieta w tym celu. Każde przesłane zgłoszenie przeanalizujemy i potraktujemy poważnie. Będziemy wdzięczni za sygnał.
Informacje zwrotne to najlepszy impuls dla nas do doskonalenia się!
Jeśli wolisz kontakt bezpośredni – zawsze zapraszamy na kawę lub herbatę do nas :)

Witaj w klubie! Mamy nadzieję, że znajdziesz przyjemność w nurkowaniu