Nurkowanie w j. Trześniowskim i Głębokim

Nurkowanie – Majówka w Lubuskim – j. Trześniowskie, Głębokie, Lipie

Zapraszamy na majówkowy wyjazd pozwalający odkryć kilka jezior województwa Lubuskiego  – jezioro Ciecz lub inaczej Trześniowskie, Głębokie, Długie i kilka innych. Dla zainteresowanych możliwe będzie również zwiedzenie MRU oraz innych pobliskich atrakcji.

Jezioro Trześniowskie

Położone jest ono w bardzo głębokiej, wąskiej i porośniętej starą bukowiną rynnie polodowcowej. Długość 4,7 km, szerokość 600 m oraz strome brzegi, porośnięte drzewami, tworzą niepowtarzalny klimat tego jeziora. Jest ono niezwykle malownicze i sprzyja uprawianiu różnych sportów poza nurkowaniem. Maksymalna głębokość 59 m plasuje je na pierwszym miejscu w skali województwa Lubuskiego pod względem głębokości.

Jezioro jest oznaczone I klasą czystości a woda ma zazwyczaj przejrzystość ok. 5-6 metrów, bardzo często widoczność osiąga aż 10-15 m. Woda jest krystalicznie czysta a za sprawą dużej ilości wapiennych osadów ma lekko turkusowy odcień. Jezioro jest długie i w kilku miejscach ma zupełnie inny charakter, tak jakbyśmy nurkowali w różnych akwenach ;-). W naszych planach jest wybranie się na daleki koniec jeziora i zanurkowanie na ściance węglowej.

Niewątpliwie jest to zdecydowanie warte odwiedzenia miejsca nurkowe.

Jezioro Lipie

Bardzo ładne jezioro Pojezierza Dobiegniewskiego. Jest to najgłębsze z okolicznych jezior (max, głębokość 42m).  Otoczone prawie w całości lasami, dodatkowo leży w dużym obniżeniu mocno pofałdowanego terenu.
Strome zbocza brzegów są bardzo charakterystyczne dla tego akwenu. Jezioro charakteryzuje się dużą ilością roślinności, która występuje nawet na dużych głębokościach. Bardzo przejrzysta woda sprzyja podziwianiu fauny i flory.
Różnorodność łąk podwodnych na płyciznach jest wręcz zadziwiająca.

jezioro Głębokie

Jest to klasyczne jezioro za­mknięte — bez dopływu i odpływu powierzchniowego (dł. 2280 m, szer. 825 m, maks. głęb. 25,4 m). Jest to również największe bezodpływowe jezioro Ziemi Lubuskiej!
Szczególną atrakcję dla płetwonurków stano­wi bogata roślinność podwodna, urozmaicona rzeźba dna i duża przejrzystość wody. Jezioro otoczone jest wysokopiennymi lasami z przewagą drzew liściastych.

Podczas wyprawy można odbyć następujące kursy:

OWD

AOWD

Suchy skafander

Fotografia podwodna

Plan wyjazdu

 • 1 dzień – dojazd, zameldowanie w pensjonacie i relaks – mapa dojazdu, integracja
 • 2-4 dzień – po śniadaniu transport nad akwen, nurkowanie. W przerwie między nurkowaniami przekąski, wieczorem integracja
 • 5 dzień – po śniadaniu przejazd na nurkowisko lub zwiedzanie okolicznych atrakcji. opcjonalny wspólny posiłek i powrót do domów

Zakwaterowanie

Nocujemy w Międzyrzeczu, w Pensjonacie pod Strzechą, który znajduje się nad samym jeziorem Głębokim. Na miejscu restauracja i bezpieczny parking.

Na miejscu:

 • cztery noclegi
 • cztery śniadania
 • czterokrotne bicie butli
 • wejścia na teren bazy nurkowej i akwenu
 • opiekę instruktorów nurkowania

We własnym zakresie:

 • Koszty dojazdu
 • Kosztów posiłków poza śniadaniem.
 • Kosztu wypożyczenia sprzętu (nie dotyczy kursantów)

Jeśli interesuje Cię ten wyjazd. Daj znać czy masz własny transport i sprzęt nurkowy.
Masz ochotę zrobić inny kurs? Odezwij się do nas 🙂

Organizator: AMA Sport. Treści zawarte na tej stronie mają charakter informacyjny, umieszczone są bezpłatnie przez przyjaciół PlatiniumClick i nie stanowią oferty handlowej.

  nurkowanie - Lubuskie nurkowanie - Trześniowskie