Sierpniowa Norwegia – Lofoty

Lofoty – nurkowanie za kołem polarnym

Jest lato… to musi być ciepło? Oczywiście że tak, choć to pojęcie mocno względne, jeśli myślimy o nurkowaniu na dalekiej północy.
Lofoty, to miejsce – legenda. które powinno się znaleźć na liście każdego nurka – obieżyświata. Jest to miejsce absolutnie obowiązkowe do odwiedzenia dla każdego kto ceni sobie piękno przyrody.
Zwane „Perełką Skandynawii”, Lofoty są rajem dla turystów pragnących aktywnie spędzić urlop oraz dla nurków. Miejsce, gdzie słońce latem nigdy nie zachodzi, zorza polarna zimą nigdy się nie nudzi, krajobraz nieustannie się zmienia, a ludzie ciągle się uśmiechają.
Wybraliśmy termin sierpniowy, ponieważ temperatura wody w tym czasie jest już wyższa niż wczesnym latem i wiosną, a to ma znaczenie przy planowaniu serii nurkowań ;-).

Lofoty to strome zbocza gór wyrastających prosto z morza, lazurowa woda, białe piaszczyste plaże oraz oszałamiająco bogatej fauny i flory. Ten norweski archipelag wysp został uznany przez National Geographic za trzeci najpiękniejszy na świecie. Dzięki niezwykłemu położeniu geograficznemu około 300 km za kołem podbiegunowym oraz obecności ciepłego prądu morskiego Golfsztromu wyspy te są unikalnym i znakomitym miejscem do nurkowania. No i najważniejsze. Po tym wyjeździe, też będziecie mogli też powiedzieć że „fiordy jadły wam z ręki” 😀

My jesteśmy oczarowani tym miejscem zarówno nad jak i pod wodą. Flora i fauna zaskakuje każdego nurka nawykłego do wód tropikalnych. W tym miejscu wszystko jest inne 🙂

Dla fascynatów północy i nie mających napiętego kalendarza urlopowego mamy propozycję wydłużenia pobytu w celu zwiedzenia części powierzchniowej i zwiedzenia Szwecji, Finlandii oraz innych krajów nadbałtyckich.

Podczas wyprawy można odbyć następujące kursy:

Masz ochotę zrobić inny kurs? Odezwij się do nas 🙂

Plan wyprawy

 • 1 dzień – Wersja dla mających mniej czasu – przelot Gdańsk – Bodø (ok. 2,5 godz).
  Dla tych którzy mogą ruszyć wcześniej – wyjazd samochodem z Warszawy w kierunku Finlandii. Przepłynięcie promem Tallin – Helsinki. Przejazd przez Finlandie i Szwecję od Norwegii. Szacowany czas przejazdu (łącznie z przeprawą promem) w sumie ok. 34 godzin.
 • 2 -6 dzień – śniadanie, 2 nurkowania, obiadokolacja
 • 7 dzień – śniadanie (w zależności od godz. wylotu), powrót do Warszawy

Dojazd na Lofoty jest sam w sobie niezwykłą przygodą. (plan dojazdu).
Jedziemy samochodami lub lecimy samolotem i sprzęt wieziemy wspólnie samochodem. Osoby jadące samochodem dobieramy po kilka osób w samochodzie w celu optymalizacji kosztów transportu. Jeśli zbierze się odpowiednia ilość osób chętnych – możemy wybrać się busem.

Zakwaterowanie

Śpimy w willi położonej na malowniczym wzniesieniu. Jest to typowa skandynawska Hytta przeznaczona dla 11 osób. Wykończona w wysokim standardzie i z charakterystyczną skandynawską prostotą. Na parterze salon z kominkiem, jadalnia oraz taras, z którego rozciąga się śliczny widok. Ponadto do dyspozycji jest w pełni wyposażona kuchnia (lodówka, zmywarka, piekarnik, mikrofala, ekspres do kawy). Na piętrze pokoje 2 i 3 osobowe. 2 łazienki z prysznicem (łazienka na piętrze z wanną).

Lofoty - nocleg

Lofoty - nocleg

Na miejscu

 • Zakwaterowanie 8 dni (7 noclegów)
 • Pakiet 10 nurkowań (nurkowania częściowo z łodzi)
 • transfer na miejsca nurkowe
 • Butle i balast
 • Opiekę instruktora nurkowania

We własnym zakresie

 • Dojazd/przelot
 • Wyżywienia (zabieramy większość ze sobą z Polski)
 • Opłaty za nurkowanie na wraku Hadsel lub arktycznej rafie koralowej (300 NOK/nurkowanie)
 • Ubezpieczenie nurkowe
 • Wypożyczenia sprzętu nurkowego (nie dotyczy kursantów).
 • Dodatkowe noclegi
 • Nurkowania po drodze (do ustalenia indywidualnie)

Jeśli interesuje Cię ten wyjazd. Daj znać czy masz własny transport i sprzęt nurkowy.


 

Zapytanie o wyjazd