Wiosenny Zakrzówek i Koparki

Wiosenne nurkowanie – Zakrzówek i Koparki

Zapraszamy na wiosenne nurkowanie na Zakrzówku i Koparkach. Mało ludzi i wspaniała wizura, niezmącona przez duże grupy nurków w tym niewielkim akwenie.

Kamieniołom Zakrzówek wchodzi w skład Parku Krajobrazowego „Skałki Twardowskiego”. Zakrzówek znajduje się zaledwie kilka kilometrów od centrum Krakowa. Nasze nurkowisko to zalany kamieniołom, wykuty w skale wapiennej. Jego głębokość maksymalna wynosi 31 metrów. Wodę otaczają przede wszystkim pionowe ściany, wznoszące się kilkadziesiąt metrów nad lustro wody. Nad wodę i zarazem na teren bazy wjeżdża się drogą, którą wywożono kiedyś urobek z kamieniołomu. Droga ta ma też kontynuację pod wodą i wokół niej gromadzą się największe atrakcje tego nurkowiska. Na drodze znajdują się różne istotne atrakcje akwenu: platformy do ćwiczeń, wraki samolotów i pojazdów, a także dawna przebieralnia robotników.

Nasze drugie nurkowisko to zalany kamieniołom dolomitu kruszconośnego o nazwie „Gródek”. A skąd tam koparki i woda? W wyniku nieopłaconych opłat za dostawę prądu odcięto zasilanie w efekcie czego pompy wodne przestały działać, poziom wody gwałtownie się podniósł zakrywając porzucone na terenie kamieniołomu dwie potężne koparki. Jego głębokość maksymalna wynosi ok. 18 metrów. Oprócz Koparek, od których wzięło nazwę nurkowisko, można obejrzeć sporo innych atrakcji. Przepompownia, która jest najgłębszym fragmentem akwenu, zatopiony statek wycieczkowy – Wilhelm, oraz wiele innych mniejszych, ale równie ciekawych obiektów. Widoczność pod wodą jest równie unikalna jak sam akwen – dochodzi czasami nawet do 15 m – zależnie od pory roku, a przede wszystkim ilości nurków. Ten akwen to bardzo dobry pomysł na nurkowanie – Koparki są dświetnym miejscem na poćwiczenie umiejętności nurkowych. Począwszy od pływalności a kończąc na nawigacji.

Wiosna to bardzo dobry moment aby pomyśleć o suchym skafandrze wydłużając sezon nurkowy i oglądać rzeczy niedostępne dla piankowców. Po każdym nurku będzie można dogrzać się (mamy nadzieję) w wiosennym słońcu i przy gorącej herbacie.

ZAkrzówek - samolot

 

 

 

 

 

Podczas wyprawy można odbyć następujące kursy:

Jeśli interesuje Cię ten wyjazd. Daj znać czy masz własny transport i sprzęt nurkowy.
Masz ochotę zrobić inny kurs? Odezwij się do nas 🙂

Plan wyprawy:

 • Piątek – wyjazd do Krakowa (mapa dojazdu)
 • Sobota – godz 8.00 śniadanie i wyjazd na Zakrzowek, ul. Wyłom. Nurkujemy ile komu sił i gazów starczy starczy 🙂
  Po południu spacer i pyszne jedzenie w Krakowie.
 • Niedziela – godz 8.00 śniadanie i wjazd na Koparki.
  Powrót do Warszawy i ewentualnie wspólny posiłek w trasie.

Zakwaterowanie:

Nocujemy w Krakowie w hotelu Vistula, niedaleko naszego akwenu. Będzie dla wygodną bazę wypadową na nurkowania, ale również na wieczorny wypad na miasto.

 

Na miejscu:

 • Dwa noclegi
 • Dwa śniadania
 • Wejścia na teren bazy nurkowej i akwenu
 • Opiekę instruktorów nurkowania
 • koszt 3-krotnego ładowania butli

We własnym zakresie:

 • Dojazd
 • Wyżywienie poza śniadaniami
 • Wypożyczenia sprzętu nurkowego (nie dotyczy kursantów).
  Ważne: sprzęt trzeba rezerwować wcześniej!

Mapa podwodna - atrakcje Koparki

Organizator: AMA Sport. Treści zawarte na tej stronie mają charakter informacyjny, umieszczone są bezpłatnie przez przyjaciół PlatiniumClick i nie stanowią oferty handlowej.

zapytanie wyjazd