Błażej
Błażej Kabziński Instruktor ISSF, PADI MSDT

Błażej Kabziński Instruktor ISSF, PADI MSDT

Woda i oglądanie tego co jest pod jej powierzchnią, to coś co robiłem od momentu kiedy dostałem w swoje ręce pierwsze okulary i maskę, ułatwiające oglądanie podwodnego świata. Na początku to była wanna, basen, kąpielisko, a później pojawiła się coraz większa chęć pozostania pod woda dłużej niż na czas jednego oddechu.

Często myślałem o rozpoczęciu przygody z nurkowaniem, ale pojawiały się inne wyzwania, bardziej dostępne i bardziej popularne wśród moich znajomych, a do tego jeszcze podszepty, że nurkowanie jest kosztowne i niebezpieczne, dlatego przez pewien czas nic się nie działo. Pewnego dnia dostałem prezent (imieninowy) zajęcia Intro na basenie w Warszawie i podczas tych godzinnych zajęć, kiedy zanurzyłem się na dłużej niż jeden oddech,  poczułem niezwykłą przyjemność z przebywania pod wodą i spokój. Do tego TO (niesamowite) uczucie nieważkości. Przepadłem i zaczęło się 🙂 z każdym nurkiem chcesz więcej, więcej i lepiej… kurs OWD, AOWD itd. Szybko dotarło do mnie, że ciągle mi mało i chce się doskonalić oraz przekazywać swoją wiedzę innym – przekazywać to czego mnie nauczono oraz sam się nauczyłem.

Nurkowanie dla mnie nie jest celem samym w sobie, choć sprawia mi wielką przyjemność, ale ma pomóc uzyskać jakiś cel. Podobnie jak z jazdą samochodem, lubię prowadzić samochód, ale nikt nie jeździ samochodem po to żeby nim jeździć, tylko żeby coś zrealizować. Dla jednych to będzie przejażdżka na zakupy, a dla innej osoby zrobienie okrążenia na torze wyścigowym w jeszcze lepszym czasie. Z nurkowaniem dla mnie jest podobnie, każdy nurkujący wcześniej czy później znajdzie swój pomysł na ten sport. Dla wielu to będzie oglądanie kolorowych rybek, inni zaczną poszukiwać nieznanej roślinności lub znalezisk archeologicznych, kogoś zafascynuje nurkowanie na wrakach, a innego bicie życiowych rekordów głębokości.

Jedno jest pewne cokolwiek was pociąga pod wodą, powinno to być dla was ciekawe, przyjemne i spokojne, zgodne z rytmem wody, która was otacza.
To jest moje motto nurkowe, i zawsze chętnie podzielę sie swoją wiedza i wrażeniami na temat nurkowania, szczególnie w Polsce.