Kursy nurkowania ISSF (International Scuba School Federation)

Kursy nurkowania ISSF zostały oparte na treningu najważniejszych umiejętności ze stopniowo rosnącym poziomem trudności. Dzięki takiemu podejściu i zdecydowanie dłuższym czasom poświęconym treningowi w wodzie, w stosunku do innych organizacji szkolących, nasi studenci osiągają ponadprzeciętne umiejętności oraz stają się odpowiedzialnymi parterami pod wodą.

Dlaczego szkolenia ISSF?

System szkoleń nurkowania ISSF został oparty na wynikach badań przeprowadzonych przez organizację DAN (Divers Alert Network). Na podstawie analiz wypadków nurkowych zgłoszonych na przestrzeni wielu lat, uzyskano wyniki mówiące, że głównymi przyczynami incydentów z udziałem nurków początkujących są przede wszystkim : brak umiejętności utrzymywania neutralnej pływalności, błędy w doborze ilości balastu, brak wiedzy o zasadzie działania używanego wyposażenia.

Dlatego w ramach szkoleń ISSF trening, już od pierwszych zajęć w wodzie, jest skupiony na nauce prawidłowych nawyków, które są niezbędne w realnych nurkowaniach. Neutralna pływalność jest podstawową umiejętnością nurka, diametralnie wpływającą na komfort i bezpieczeństwo nurkowania.

Zgodnie z motto ISSF:

“w nurkowaniu…nie ma dróg na skróty”