Nurkowanie w Piechcinie

Nurkowanie w Piechcinie (i Honoratce)

Zapraszamy i zachęcamy Was na nurkowanie w Piechcinie i Honoratce, jest to wyjazd kończący sezon nurkowy (przynajmniej dla niektórych) w tym roku.
Zdecydowaliśmy się na urokliwe wyrobisko wapienne – Piechcin oraz zalaną kopalnię węgla brunatnego – Honoratkę jako dodatkową opcję uzależniona od pogody i wizury.
Piechcin to lazurowa woda, której nie znajdziecie w innych polskich zbiornikach i wizura, która czasami potrafi zachwycić. Może na takie same temperatury liczyć nie możemy, ale ponieważ to grudzień, to spodziewamy się niewielu ludzi i ładnej wizury, a mamy również nadzieję na odrobinkę słońca. Pod wodą obowiązkowo do zaliczenia łuk skalny, bardzo malowniczy kadłub jachtu pełnomorskiego, którego poszycie wykonano z siatkobetonu. Stalowa barka, niestety odwrócona do góry dnem. Niedawno pojawiła się dodatkowa atrakcja w postaci zatopionego tramwaju, który podniósł atrakcyjność nurkowania w Piechcinie – zdecydowanie odwiedzimy go w trakcie pobytu. Do tego masa innych atrakcji specjalnie zatopionych dla nurków i oczywiście bogate życie podwodne.

Honoratka to Zbiornik może zaoferować głębokości techniczne, ale mnóstwo atrakcji jest do obejrzenia na głębokościach rekreacyjnych. Pod wodą znajdziemy zalany las, pozostałości po pracach górniczych, w tym sprzęt górniczy, ciekawe węglowe ścianki i przede wszystkim całkiem przyzwoitą wizurę cały rok, już nie mówiąc o zimnych miesiącach. Całość jest bardzo porządnie oporęczowana i atrakcji do obejrzenia starczy na wiele nurkowań w zależności od indywidualnych preferencji.

Podczas wyprawy można odbyć następujące kursy:

OWD

AOWD

Suchy skafander

Fotografia podwodna

Plan wyjazdu

 • Piątek – zameldowanie w hotelu Karczma Kujawska – mapa dojazdu, integracja
 • Sobota – po śniadaniu przejazd do Piechcina (mapa dojazdu) w przerwie między nurkowaniami przekąski, wieczorem integracja
 • Niedziela – po śniadaniu przejazd na nurkowisko (mapa dojazdu), po nurkowaniach opcjonalny wspólny posiłek i powrót do domów

Zakwaterowanie

Nocujemy pod Inowrocławiem, w Hotelu Karczma Kujawska (Cieślin 8B) z restauracją i bezpiecznym parkingiem.

Piechcin nocleg Piechcin nocleg Piechcin nocleg

Na miejscu:

 • dwa noclegi
 • dwa śniadania
 • trzykrotne bicie butli
 • wejścia na teren bazy nurkowej i akwenu
 • opiekę instruktorów nurkowania

We własnym zakresie:

 • Koszty dojazdu
 • Kosztów posiłków poza śniadaniem.
 • Kosztu wypożyczenia sprzętu (nie dotyczy kursantów)

Jeśli interesuje Cię ten wyjazd. Daj znać czy masz własny transport i sprzęt nurkowy.
Masz ochotę zrobić inny kurs? Odezwij się do nas 🙂

Organizator: AMA Sport. Treści zawarte na tej stronie mają charakter informacyjny, umieszczone są bezpłatnie przez przyjaciół PlatiniumClick i nie stanowią oferty handlowej.

 

Piechcin nurkowanie - mapa
Mapa atrakcji dla nurków

Nurkowanie Piechcin - atrakcje

Tory podwodne - Honoratka

Piechcin