DiveMaster
Kurs DiveMaster PADI
Ten kurs daje możliwość uzyskania pierwszego stopnia zawodowego w PADI. Ukończenie tego programu, powoduje, że kursant staje się członkiem PADI (Professional Association Of Diving Instructors). Ponadto w trakcie zajęć kursu na Divemastera rozwija się umiejętności nurkowe jako przewodnika podwodnego, pomocnika instruktora i osoby zorientowanej w sprzęcie i rynku nurkowym.
Najistotniejsze jest to, że finalnie stajesz się mistrzem nurkowym 🙂
Co można uzyskać:
Pod nadzorem instruktorów dopracowuje się swoje umiejętności do poziomu demonstracyjnego. W trakcie zajęć praktycznych nabiera się doświadczenia w pracy z innymi nurkami, umiejętności kompetentnego zarządzania organizacją nurkowania i wspierania instruktora w trakcie prowadzenia kursów PADI. Dodatkowo zdobywa się nową wiedzę i poszerza wcześniej poznane zagadnienia z zakresu teorii nurkowania.
Część teoretyczna
Obejmuje 12 wykładów na temat roli i cech jakie ma spełniać Divemaster, specyfikę biznesu nurkowego oraz jak wygląda kariera Divemastera. Ponadto kursanci dowiadują się wiele na temat fizyki i fizjologii nurkowania, poszerzają swoją wiedze w temacie teorii dekompresji i zagadnień dotyczących sprzętu do nurkowania.
Zakres 12 zagadnień teoretycznych omawianych na kursie Divemastera:
- rola oraz charakterystyka Divemastera PADI
- nadzorowanie certyfikowanych nurków
- asystowanie podczas szkolenia
- wprowadzenie do teorii nurkowania
- fizyka
- fizjologia
- sprzęt
- teoria dekompresji i tabele nurkowe RDP
- programy prowadzone przez Divemastera
- zarządzanie ryzykiem
- biznes nurkowy
- Twoja kariera w nurkowaniu
Egzamin składa się z 8 części, w których zawarte są wyżej wymienione zagadnienia. Pozytywne ukończenie egzaminu wymaga od kursanta poprawnych odpowiedzi na co najmniej 75% pytań z każdej sekcji.
Część praktyczna
W ramach kursu na stopień Divemaster-a ćwiczy się umiejętności nurkowe i ratownicze. Kursant musi wykazać, że potrafi sobie poradzić z sytuacjami kryzysowymi, zadaniami pływackimi i wykazać się opanowaniem np. w trakcie wymiany sprzętu pod wodą. Prowadzone są warsztaty z nadzorowania nurków na kursach OWD, AOWD, Rescue Diver oraz na specjalizacje PADI na basenie, jak również na wodach otwartych.
Poza umiejętnościami asystowania instruktorowi w trakcie prowadzenia kursu na niższe stopnie, zdobywa się wiedzę i praktyczne umiejętności nurkowe oraz ratunkowe. Umiejętności te są poddawane ocenie w trakcie kursu.
W skład tych umiejętności wchodzi m.inn. :
- 20 umiejętności PADI (np. zdjęcie maski, odnalezienie i oczyszczenie automatu, ćwiczenie pływalności) – wszystkie czynności na poziomie demonstracyjnym
- ocena umiejętności ratowniczych obejmujące ćwiczenie z kursu Rescue Diver – nieprzytomny nurek
- wymiana sprzętu pod woda pomiędzy dwoma nurkami (przy oddychaniu partnerskim)
- ocena umiejętności pływackich z pomiarem czasu – pływanie na 200m stylem dowolnym, pływanie na 800m w ABC, 100m holowanie nurka, 15 min utrzymywania się na powierzchni wody
Kto może zapisać się na kurs?
W kursie mogą uczestniczyć osoby, które:
- ukończyły 18 rok zycia
- uzyskały certyfikat PADI Advanced Open Water Diver lub równorzędny certyfikat innej organizacji
- posiadają certyfikat PADI Rescue Diver lub równorzędny certyfikat innej organizacji
- ukończyły kursu pierwszej pomocy przedmedycznej (EFR) w ciągu ostatnich 24 miesięcy
- maja udokumentowane co najmniej 40 zalogowanych nurkowań w swojej osobistej książce nurkowej (logbooku). Do momentu ukończenia kursu kandydat musi wykazać się 60 zalogowanymi nurkowaniami.
- przestawią zaświadczenie lekarskie (nie starsze niż 12 miesięcy) potwierdzające, że kandydat może nurkować
Ile to kosztuje? – CENNIK