Pływalność doskonała
923 Liczba wyświetleń

Pływalność doskonała

Hasło „Pływalność doskonała”  powinno być bardzo ważne dla każdego nurka. Począwszy od kursanta OWD, a na nurkach technicznych kończąc.
Przygotowaliśmy warsztaty „szyte na miarę” dotyczące pływalności, ponieważ jest to tak na prawdę bardzo szerokie pojęcie i zawsze jest coś do poprawienia i ulepszenia. Nawet u doświadczonych nurków.

Jeśli jesteś początkującym lub umiarkowanie początkującym nurkiem i:

  • zużywasz dużo powietrza,
  • trochę już nurkujesz, ale boisz się, że „zaraz Cię wyciągnie na powierzchnię” pod koniec nurkowania,
  • chcesz wziąć udział w kursach lub specjalizacjach, które wymagają opanowanej pływalności (Sidemount, fotografia podwodna, Deep Diver, Advanced OWD),
  • podpływać do raf i podwodnych obiektów bez obawy, że możesz coś zniszczyć
  • masz problemy z opanowaniem suchego skafandra

Jeśli jesteś bardziej zaawansowanym nurkiem i:

  • chcesz kontrolować swoje ruchy pod wodą,
  • chcesz umiejętnie poruszać się w ciasnych miejscach bez tracenia przejrzystości wody
  • umieć bez problemu pracować z butlami bocznymi (sidemount) lub stage’ami aby nie tracić pływalności

To zapraszamy Cię właśnie na takie warsztaty pływalności.  Zajęcia z założenia są w trybie indywidualnym (lub dla 2-3 osób z podobnymi potrzebami).
Zakres i typ działań zależy od Twoich potrzeb i poziomu wyszkolenia.

Co robimy w ramach warsztatów „pływalność doskonała”?

W przypadku osób początkujących omówimy i popracujemy m.in. nad prawidłowym dopasowaniem i rozmieszczeniem balastu, sprawdzimy Twoje ustalimy prawidłowe wyważenie. Popracujemy nad kontrolowanym zanurzaniem i wynurzaniem, utrzymaniem neutralnej pływalności w dowolnym momencie oraz utrzymaniem prawidłowej sylwetki pod wodą.
Zapomnij o machaniu rękami podczas nurkowania. Bez opanowania doskonałej pływalności nie staniesz się dobrym, doświadczonym nurkiem. Odpowiednia, stabilna pozycja pod wodą, to absolutny fundament poważnego myślenia o nurkowaniu i dalszym rozwoju. Machanie rękami podczas nurkowania to jedna z rzeczy, po których od razu można poznać niedoświadczonego i niezbyt dobrze radzącego sobie nurka. Podczas tych warsztatów pokażemy Ci, jak panować nad swoimi ruchami pod wodą. Będzie to również miało bardzo duży wpływ na zmniejszenie zużycia powietrza podczas nurkowania.
Takie warsztaty to bardzo dobry pomysł również dla osób, które miały dłuższą przerwę i dawno nie nurkowały.

Osoby bardziej obyte z nurkowaniem będą ćwiczyły techniki manewrowania pod wodą, style pływania i ich używanie aby umieć odpowiednio poruszać się w zależności od otoczenia lub sytuacji. Wykonywać bardziej zaawansowane ćwiczenia dotyczące pływalności. Wykonywanie takich czynności jak deponowanie dodatkowych butli (innych przedmiotów) przy utrzymaniu neutralnej pływalności.
I jeszcze znacznie więcej 🙂 Wszystko zależy od Twoich umiejętności i potrzeb w danym momencie. Pamiętaj że miejsce na rozwój i szlifowanie swoich umiejętności jest zawsze :-), a od Twoich umiejętności zależy bezpieczeństwo zarówno Twoje jaki partnera lub zespołu.

Gdzie prowadzimy zajęcia?

Warsztaty prowadzimy na „zwykłym” basenie lub w Deep Spot, to zależy od Twoich potrzeb i tego co chcemy ćwiczyć. Tę kwestię ustalamy przed rozpoczęciem zajęć. Określamy również ile czasu (spotkań) potrzebujemy na osiągnięcie celu – Twojej doskonałej pływalności.
Zanim wejdziemy do wody, najpierw rozmawiamy o tym co chcesz zmienić, poprawić – czyli jakie masz potrzeby 🙂 Od tego też zależy czy robimy dalsze omówienie (teorię) czy nie.
Potem wreszcie wchodzimy do wody i pracujemy.

Zabierz swój sprzęt na zajęcia

Weź cały podstawowy sprzęt nurkowy jako masz. Pływalność najlepiej ćwiczyć w sprzęcie, w którym będziesz nurkować. Doświadczonego nurka poznasz po tym że ma swój własny sprzęt i zna dobrze jego konfigurację.
Najlepsze efekty osiągniesz, jeśli zabierzesz ze sobą swój sprzęt nurkowy. Oczywiście istnieje również możliwość wypożyczenia sprzętu od nas. Na przykład w celu sprawdzenia czy dane rozwiązanie sprzętowe odpowiada Tobie.

 

Zajęcia